Pěnové sklo

Ekologický stavební materiál

Zajišťujeme prodej a dopravu pěnového skla. Pěnové sklo je moderním tepelně izolačním stavebním materiálem, o jeho přednostech si přečtěte níže.

Přednosti a vlastnosti

Tepelná izolace za sucha i za mokra

Vnitřní stavba pěnového skla REFAGLASS se skládá z malých uzavřených skleněných buněk, které drží pevně u sebe. Díky těmto uzavřeným malým prostorům sklo dokonale zabraňuje prostupnosti chladného či teplého vzduchu z okolí, který by mohl negativně ovlivnit teplotu izolovaných prostor.

Zamezení nasákavosti a zamrzání

Díky již zmíněným uzavřeným prostorům uvnitř stavby pěnového skla REFAGLASS, není možná vnitřní nasákavost a jen částečná povrchová nasákavost, tudíž nemůže docházet k zamrzání.

Stálost v čase

Pěnové sklo REFAGLASS nepodléhá zkáze, je odolné vůči stárnutí a je možné jej několikrát použít.

Nehořlavost

Pěnové sklo REFAGLASS je nehořlavé, bod měknutí je nad 700°C, je zařazeno do třídy stavebního materiálu A1, dle EN 13501-1.

Odolnost vůči vnějším vlivům

Pěnové sklo REFAGLASS nepřijímá ani nevylučuje žádné škodlivé látky ani pachy. Je odolné vůči chemickým i mechanickým vlivům (povětrnostní podmínky, organické a anorganické chemikálie, hmyz, hlodavci apod.)

Nízká hmotnost

Pěnové sklo REFAGLASS má objemovou hmotnost materiálu jen 145 – 165 kg/m3, , což je 1/10 váhy kamenného štěrku. Dodává se volně sypaný, v plachtě nebo v balení Big Bag.

Zdravotní nezávadnost

Pěnové sklo REFAGLASS je absolutně zdravotně nezávadné.

Pevnost

Díky velkému množství skleněných můstků v pěnovém skle je zaručena vynikající pevnost v tlaku. V zabudovaném stavu se pěnové sklo vzájemně propojí a tím dosáhne vynikající tvarové stability.

Recyklace

Pěnové sklo REFAGLASS je vytvořeno z recyklovaného skla a dá se kdykoli opakovaně použít nebo recyklovat.

Pěnové sklo se používá jako izolace pod základové desky, podlahy, na stropy, klenby, zelené střechy, obsypy vlhkých zdí a izolační obsypy bazénů. V případě zájmu nás kontaktujte na adrese info@penovesklo.glass. Více se o pěnovém skle dozvíte v našem článku zde.

Nově je Pěnové sklo zahrnuto do programu Zelená úsporám!

Výrobek pěnové sklo REFAGLASS zrnitost 0-63 je registrován do programu pod kódem SVT 7521. Využijte možnost získat dotaci na nové bydlení. Postavte si energeticky úsporné bydlení. Podmínky pro získání dotace naleznete zde.

Leták REFAGLASS ke stažení zde.


Reference Byty Trstěnice

Představujeme vám referenci projektu Byty Trstěnice z námi dodávaného pěnového skla. Základová deska na polštáři z ekologického 100 % recyklovatelného tepelně izolačního materiálu. Použití pěnového skla v tloušťce 50cm.

Trstěnice
Trstěnice