Pěnové sklo

Ekologický stavební materiál

Zajišťujeme prodej a dopravu pěnového skla. Pěnové sklo je moderním tepelně izolačním stavebním materiálem, o jeho přednostech si přečtěte níže.

Přednosti a vlastnosti

Tepelná izolace za sucha i za mokra

Vnitřní stavba pěnového skla REFAGLASS se skládá z malých uzavřených skleněných buněk, které drží pevně u sebe. Díky těmto uzavřeným malým prostorům sklo dokonale zabraňuje prostupnosti chladného či teplého vzduchu z okolí, který by mohl negativně ovlivnit teplotu izolovaných prostor.

Zamezení nasákavosti a zamrzání

Díky již zmíněným uzavřeným prostorům uvnitř stavby pěnového skla REFAGLASS, není možná vnitřní nasákavost a jen částečná povrchová nasákavost, tudíž nemůže docházet k zamrzání.

Stálost v čase

Pěnové sklo REFAGLASS nepodléhá zkáze, je odolné vůči stárnutí a je možné jej několikrát použít.

Nehořlavost

Pěnové sklo REFAGLASS je nehořlavé, bod měknutí je nad 700°C, je zařazeno do třídy stavebního materiálu A1, dle EN 13501-1.

Odolnost vůči vnějším vlivům

Pěnové sklo REFAGLASS nepřijímá ani nevylučuje žádné škodlivé látky ani pachy. Je odolné vůči chemickým i mechanickým vlivům (povětrnostní podmínky, organické a anorganické chemikálie, hmyz, hlodavci apod.)

Nízká hmotnost

Pěnové sklo REFAGLASS má objemovou hmotnost materiálu jen 145 – 165 kg/m3, , což je 1/10 váhy kamenného štěrku. Dodává se volně sypaný, v plachtě nebo v balení Big Bag.

Zdravotní nezávadnost

Pěnové sklo REFAGLASS je absolutně zdravotně nezávadné.

Pevnost

Díky velkému množství skleněných můstků v pěnovém skle je zaručena vynikající pevnost v tlaku. V zabudovaném stavu se pěnové sklo vzájemně propojí a tím dosáhne vynikající tvarové stability.

Recyklace

Pěnové sklo REFAGLASS je vytvořeno z recyklovaného skla a dá se kdykoli opakovaně použít nebo recyklovat.

Pěnové sklo se používá jako izolace pod základové desky, podlahy, na stropy, klenby, zelené střechy, obsypy vlhkých zdí a izolační obsypy bazénů. V případě zájmu nás kontaktujte na adrese info@penovesklo.glass. Více se o pěnovém skle dozvíte v našem článku zde.

Nově je Pěnové sklo zahrnuto do programu Zelená úsporám!

Výrobek pěnové sklo REFAGLASS zrnitost 0-63 je registrován do programu pod kódem SVT 7521. Využijte možnost získat dotaci na nové bydlení. Postavte si energeticky úsporné bydlení. Podmínky pro získání dotace naleznete zde.

https://www.facebook.com/ronyenvi/photos/a.234061527517379/286457062277825

Reference Byty Trstěnice

Představujeme vám referenci projektu Byty Trstěnice z námi dodávaného pěnového skla. Základová deska na polštáři z ekologického 100 % recyklovatelného tepelně izolačního materiálu. Použití pěnového skla v tloušťce 50cm.

Trstěnice
Trstěnice